Wyrwij się z domu na łono natury

Zdarza się Wam czasami nudzić w domu? Wracacie do niego po szkole bądź pracy i zostajecie w nim do następnego dnia? Widzicie, że monotonia wkrada się do Waszego życia? Jeśli chcielibyście to zmienić, to zwróćcie uwagę na taką atrakcję, jak Spływy Kajakowe, które odbywają się na rzekach, jeziorach, jak i w wielu innych akwenach wodnych.

Ten sport jest aktualnie uprawiany przez setki miliony zwolenników na całym świecie. Doceniają oni turystykę, którą uprawiają już od pewnego czasu, od kilku dni, tygodni, miesięcy, a nawet od dziesiątek lat. Tak naprawdę każdy, kto zasmakował turystyki, to w pewnym stopniu się od niej uzależnia. Chce mieć z nią styczność, ponieważ to ona daje nam prawdziwe ukojenie, wypoczynek i relaks. Żadna inna rozrywka nie jest w stanie zapewnić nam czegoś takiego.

Spływy Kajakowe nad morzem

Już zwiedzając nasze piękne polskie morze mamy możliwość nie tylko pluskać się w wodzie i wypoczywać na plaży. Są jeszcze inne formy atrakcji turystycznych, z których warto skorzystać. Jedną z nich są Spływy Kajakowe, które zaprowadzą nas do morza. Odbywają się już w pobliżu Jeziora Żarnowieckiego. To wspaniałe jezioro, wokół którego znajdują się piękne okolice na wypoczynek, łowienie ryb, jak i pływanie. Wiele rodzin spędza w pobliżu tego jeziora całe wakacje. I często decydują się na atrakcję, która występują w pobliżu.

Wszystko odbywa się przy śluzie od Jeziora Żarnowieckiego do rzeki Piaśnica. Ona następnie prowadzi nas prosto do morza, przez piękny Rezerwat Przyrody. Poznajemy w nim różnorodną faunę i florę.

 

Już takie piękne zwierzęta, jak Okoń, Rak i Małża Rzeczna pojawią się podczas takich spływów kajakowych w rzece Piaśnica. Dodatkowym ułatwieniem są dla nas specjalne rozwiązania, które przygotowali organizatorzy. Dzięki nim otrzymujemy specjalne maski na twarz, które ułatwiają nam bezpieczne nurkowanie w rzece. Poznajemy więc świat wodny w komfortowych warunkach.

kajaki debki maska

Oto maski, z których macie możliwość korzystać wybierając się na Kajaki Dębki.

Kajakarstwo to sport, którym nie musimy się nudzić. Podczas jego uprawiania uzyskujemy wspaniałe przeżycia, które mogą nam pozostać do końca życia. Wspominają o tym często rodziny wybierające się na spływy kajakowe ze swoimi dziećmi, jak i innymi uczestnikami. Zdarza się, że również szkoły, całe klasy, chętnie wybierają taką formę atrakcji, zarówno podczas wakacji, jak i w czasie nauki. Uczniowie zachęcają swoich wychowawców, aby zorganizowali dla nich taką wycieczkę. Wszyscy uczestnicy później przekonują się, że takie kajaki spajają i integrują, o czym warto się przekonać osobiście.

Kajaki Piaśnica rodzinne spływy kajakowe

Co zyskujesz dzięki spływom kajakowym?

  • Poprawia się Twoje samopoczucie
  • Poprzez wysiłek fizyczny pobudzasz swój układ krążenia
  • Poprawiasz działanie swojego organizmu
  • Wzmacniasz swój układ nerwowy, usuwając hormon stresu
  • Zwiększasz wydolność mięśnia sercowego
  • Poprawiasz wygląd swojej sylwetki
  • Wytwarzasz w swoim organizmie endorfiny i obniżasz poziom estrogenu.

Kajaki wpływają więc pozytywnie na Twoje ciało pod względem fizycznym, zdrowotnym, psychicznym i emocjonalnym.

Poza tym wybierając się na Spływy Kajakowe zwiedzasz i dzięki temu poznajesz piękne tereny i widoki, do których zawsze warto wracać. Zamiast więc przesiadywać w domu i usprawiedliwiać się, że nie masz czasu, zorganizuj dla siebie i najbliższych kajaki, z których będziecie w pełni zadowoleni. I zaplanujcie taką atrakcję jeszcze w tym sezonie !

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s