Wyposażenie osobiste Kajakarza na spływie

Każdy kajakarz powinien zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek, dzięki któremu spływy kajakowe Piaśnica okażą się dla niego w pełni bezpieczne i komfortowe. Ma to istotne znaczenie zarówno podczas letnich spływów kajakowych, jak i poza sezonem.

1. Ubranie
Dobrze dobrane ubranie sprawi, że uda się nam przetrwać kilkugodzinny spływ kajakowy. Zaleca się zabrać ze sobą strój kąpielowy, klapki wodoodporne, czapkę i okulary. Zawsze warto zaopatrzyć się w trochę cieplejsze ubranie, ponieważ czasami pogoda może nam płatać figle. Pomocne wtedy okażą się: spodnie, sweter, skarpety, bielizna i kurtka przeciwdeszczowa.

2. Kremy przeciwsłoneczne
Wystarczy kilka godzin na słońcu, w temperaturze ponad 20 bądź 30 stopni Celsjusza, aby doznać mniej i bardziej poważnych oparzeń na skórze. W tym celu warto zabrać ze sobą specjalny krem z filtrem UV. Przyda się nam także krem bądź sztyft na usta, które skutecznie przeciwdziałają ich wysuszaniu.

3. Jedzenie
Przyda się na dłuższy i krótszy spływ kajakowy, kiedy poczujemy, że brakuje nam sił. Należy zadbać o to, aby żywność była odpowiednio zabezpieczona przed wodą.

4. Aparat fotograficzny
Wybierając się na Spływy Kajakowe chcemy utrwalić wspaniałe wspomnienia, co umożliwi nam odpowiedni aparat fotograficzny. Mamy możliwość zdecydować się na aparaty, który posiadają już nasze smartfony. Jednak dobrze będzie je zabezpieczyć przed utonięciem, na przykład specjalną linką. Dodatkowo warto, aby były one wodoodporne bądź znajdowały się w specjalnym etui. Podobne etui możemy zdobyć do naszego zwykłego aparatu. Dzięki temu również podczas upadku do wody nasz aparat, jak i telefon będą znajdować się w najlepszym stanie.

5. Dokumenty
Wszystkie potrzebne dokumenty (dowód osobisty, pieniądze, zezwolenia, legitymacje, paszport) należy umieścić w wodoodpornych woreczkach, nawet jeśli umieszczamy je w naszym plecaku.

Taki oto ekwipunek stanowi podstawowe wyposażenie, na które powinien pozwolić sobie nawet najbardziej doświadczony Kajakarz. Pamiętajcie o tym, kiedy wybieracie się na kilkugodzinne Kajaki Piaśnica.

2 uwagi do wpisu “Wyposażenie osobiste Kajakarza na spływie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s