Samotność w kajaku czyli czas na osobiste rozmyślania

Trudne miesiące pracy? Trudni ludzie? Stres, obawy, niepokoje, trudne wybory…? Może spotkało Cię coś innego co ciężko było ogarnąć? A może po prostu biegało się w tempie komety z pracy do domu, z domu do pracy, może dzieci, może dom i praca, praca i dom… i brak Ciebie w tej całej opowieści… życie…A co mają do tego Kajaki ?

Czy można dobrze odreagować i pozbyć się tego szlamu ze swojego umysłu i ciała?
Oczywiście pij czystek – to wskazane, jest super na oczyszczanie organizmu z toksyn, ale duch Twój i psychika oraz emocje to jedna spójna całość. Jeśli jedno gorzej się czuje, wszystko przysłowiowo rozwala się w Tobie. Tak już mamy. Potrzebujesz ciszy.
Proponuję Ci dobry czas bycia w ciszy, ze samym sobą i poukładanie tego i owego.
Bo w ciszy rzeki Piaśnicy, tego wspaniałego daru jakim jest przyroda, możesz na nowo odzyskać pozytywną energię. Będziesz przekonany, że się opłaci;)

samotność w kajaku

Pomyśl, ile możesz zyskać dla siebie płynąc w kajaku rzeką Piaśnica do morza? Tą wielką, małą rzeką do naszego Bałtyku? Ty sam i Twoje myśli. Nawet krótki weekend jest w stanie przywrócić Cię do życia;) Oczywiście zawsze możesz przyjechać tutaj na Kaszuby z rodziną, bliskimi, w innym czasie dogodnym dla Ciebie. Nic nie stoi na przeszkodzie, będziesz zawsze mile widziany;)

Jednak to idealne chwile, jeśli chcesz pobyć sam ze sobą – mam tu na myśli czas, kiedy przychodzi nostalgia na bycie tylko ze samym sobą. Pracując obficie i pracując ciągle z ludźmi, potrzebujesz dobrze wypocząć. Człowiek, który nie odpoczywa dobrze, nie pracuje owocnie. A w konsekwencji choruje.
To powinna być zasada każdego mądrego homosapiensa. Ty ją także zapamiętaj.
Człowiek musi mieć czas tylko dla siebie, powinien uczyć się, zaprzyjaźniać się ze swoją samotnością, gdyż tylko wtedy widzimy świat, siebie i ludzi z lepszej perspektywy. A bywa też i tak, że również ze sobą dochodzimy do porozumienia.

Zabierając kajak i wszystko to, co potrzebne w plecaku zabezpiecz się dobrze w upór, wolę walki z żywiołem i optymizm. Będą Ci potrzebne. Dzięki temu dotrzesz sprawnie i szybko do celu. Spływy kajakowe to idealny sposób na odreagowanie i nabranie sił, a przy okazji układasz siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s