Wariacje z adrenaliną na spływach kajakowych ?

A teraz kilka słów dla szalonych i nieposkromionych charakterków, uff…Czy wybierzesz ten moment wariacji na rzece i wirów, wirków oraz zbliżającej się burzy i wsiądziesz w kajaki dębki??

Pogromca żywiołu to Ty? Rzeknę skromnie, że aż ciarki przechodzą po plecach. Poskramiacze fal. Adrenalina i te sprawy. Moment ciemnego nieboskłonu, kłaniających się pod naporem wiatru drzew, skakającej wody? Jeśli tak to uwaga, żeby nie przesadzić,wszystko z umiarem. Byli tacy, co piorunem otrzymali e – maila od Pana Boga, ale Ty dołączyć do nich nie musisz…:P

Adrenalina obowiązkowo wespół z rzeką Piaśnicą i kajakiem. Kaszuby, wioski, nabrzeża, piaski i drzewa. Spływ kajakiem do morza. Z kimś lub samemu. Razem wszystko wzięte tworzy wielką pozytywną całość. A w dalszej kolejności Bałtyk i kajakowanie po Bałtyku. Nie inaczej. Satysfakcja gwarantowana. Spłyń i wpłyń. Tam do morza, patrząc równo przed siebie i nie zbaczając z obranego szlaku, nawet jeśli zdecydujesz się płynąć w szalone burzowe niebo.

wariacje z adrenaliną kajakiem

Adrenalina to hormon, który wydziela Ci się, gdy czujesz strach. Innymi słowy neuroprzekaźnik katecholaminowy wytwarzany przez gruczoły dokrewne.
Pomimo tego, że człowiek chce odczuwać w swoim życiu bezpieczeństwo i spokój posiada w sobie również, dziwny pęd do odczuwania strachu. Strach mierzy się obiektywnie, lęk w człowieku bardziej subiektywnie. W chwili wzrostu adrenaliny człowiek jest bardziej zmotywowany do działania i nawet góry może przenosić. Oczywiście zapaleni kajakarze wiedzą w czym rzecz. Doświadczają bowiem tego za każdym razem wsiadając do kajaka. W chwili, gdy woda spokojna nie jest, nie odczuwają strachu – odczuwają adrenalinę;) Należy pamiętać o tym, żeby nie dopuścić do uzależnienia. Niestety to już naukowe fakty, że są tacy zapaleńcy, którym rzeka Piaśnica nie wystarczy i będą próbowali pokonywać wszystko to , co niebezpieczne i bardzo trudne. I ciągle będzie im mało.

Kajak daje taką gwarancję przeżywania adrenaliny zwłaszcza, gdy rzeka nie słucha nikogo i nie jest do poskromienia. Jeśli jesteś szalonym wariatem, który raz po raz musi odczuwać adrenalinę, szukaj wrażeń na rzece, ale z rozumem i dobrze poukładanym światem wewnętrznym, żeby nie zrobić sobie krzywdy, albo nie zniechęcić się niepotrzebnie.

Rzeka Piaśnica zawsze czeka, a swoim wiernym nurtem niejednego nauczyła pokory.
A Ty możesz być jej uczniem:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s