Wakacje na polu namiotowym + Spływy kajakowe

Czy wyjeżdżając na wakacje mamy tylko możliwość noclegu na prywatnej kwaterze? Oczywiście, że nie! Dziś ta oferta jest bardzo urozmaicona. To dla turystów wielka zaleta, ponieważ niezależnie od funduszy i własnych wymagań możemy znaleźć coś dla siebie.

Możemy oczywiście wybrać prywatne kwatery i czuć się jak w domu. Możemy także wybrać hotel, w którym z pewnością poczujemy nieco luksusu. Takie oferty często bywają jednak za drogie dla studentów. W ich przypadku najlepszą opcją może być pole namiotowe. To jedna z najtańszych opcji. Jeszcze kilkanaście lat temu faktycznie nie była to ciekawa perspektywa, głównie zważając uwagę na namioty. Dzisiaj są one wykonane naprawdę solidnie. Wybór w sklepie sportowym jest ogromny. Niekiedy możemy stworzyć dzięki nim nasz mini domek, ponieważ zawierają one kilka „pokoi”.

W Polsce najwięcej pól namiotowych jest oczywiście nad morzem, gdzie zawsze można wybrać się na spływy kajakowe. Wielką zaletą takiego noclegu jest przede wszystkim cena. Taką opcję najczęściej wybierają jak już zostało wspomniane studenci, dla których liczy się każda złotówka. Biorąc pod uwagę, że w trakcie naszego wyjazdu będzie ciepło w namiocie będziemy spędzać tylko noce. Nieco gorzej to wygląda, kiedy kolejny dzień pod rząd pada deszcz. Wtedy ciężko jest się wyprostować. Stąd też wakacje na polu namiotowym poleca się głównie młodym ludziom. Odradza się z pewnością rodzinom z małymi dziećmi, choć jak wiadomo nie jest to przecież zakazane. Musimy się jednak wtedy liczyć z pewnymi utrudnieniami. To chyba największe wady noclegu w namiocie.

Poza tym możemy mówić o samych zaletach. Bo oprócz oszczędności możemy także liczyć na nowe znajomości. Na polu namiotowym nigdy nie brakuje osób chętnych do pomocy i rozmowy. Często bywa i tak, że owe znajomości nawiązywane są na długie lata i z utęsknieniem czekamy na kolejne wakacje, by spotkać się z nowymi znajomymi.

Podsumowując, wakacje na polu namiotowym to ciekawa alternatywa głównie dla osób młodych, turystów, którzy poszukują wielu przygód. Wiele z nich mogą im zapewnić Kajaki, a tras w Polsce, już nad samym morzem, jest bardzo wiele. Tanim kosztem możemy spędzić wakacje. Namiot nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a my sami możemy co kilka dni zmieniać pole namiotowe, by poznać jak najwięcej ciekawych miejsc.

Kajaki Dębki 14.jpg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s