Malownicza miejscowość Tleń na spływy kajakowe

Jeżeli mowa o Borach Tucholskich to nie można ma mapie turystycznej zabraknąć miejscowości Tleń. Jest to typowo turystyczna wioska, z dużą ilością atrakcji turystycznych, szczególnie tych płynących z nurtem rzeki Wdy. Tleń jest idealnym miejscem na spędzenie wakacji, weekendu, czy nawet jednego dnia nad wodą.

Sporty wodne może uprawiać tam każdy. Istnieje wiele wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych. Najpopularniejsze są kajaki oraz organizowane w okolicy spływy kajakowe. Wda jest otoczona przepięknymi lasami, które w znaczący sposób dodają jej uroku. Szczególnie popularnymi trasami dla początkujących kajakarzy są trasy: Tleń – Rzeka licząca 7 km oraz Tleń – Żur, dłużą jeszcze o 3 km. Są to trasy, które każdy jest w stanie w całości przepłynąć, bez niebezpieczeństwa opadnięcia z sił.

Tleń oferuje także dobrze zagospodarowane centrum, w którym znajduje się kilka barów, lokalne sklepy czy cyklicznie odbywające się tam targi np. lokalnych artystów oferujących swoje rzeźby i malowidła. Do Tlenia można dojechać pociągiem, dzięki czemu spływy kajakowe okażą się tam dla nas jeszcze większą atrakcją..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s