Spływy kajakowe po Wdzie

Turystyka wodna nieustannie zyskuje na znaczeniu, szczególnie w malowniczo położonych obszarach mieszczących się np. w dużych kompleksach leśnych. Wdę charakteryzuje malownicza linia brzegowa, która wprost idealnie nadaje się do organizacji spływów kajakowych.

Spływy Wdą to wspaniały pomysł na spędzenie czasu na łonie natury wraz z najbliższymi. Najpopularniejsze spływy dotyczą trasy od Lipusza do Tlenia. Dostępnych jest wiele konfiguracji: spływy kilkugodzinne, weekendowe, a nawet ponad tygodniowe. Trasa między Lipuszem, a Tleniem to prawdziwa gratka dla fanów kajakarstwa, a także wrażliwych na piękno krajobrazu, który jest niezwykle urozmaicony. Odcinek ten charakteryzuje także wysoki poziom bezpieczeństwa, z wyjątkiem anomalii pogodowych na Morzu Kaszubskim, czyli kompleksie Jezior Wdzydzkich.

Zazwyczaj polecany sprzęt na trasy to kajaki jedynkowe i podwójne oraz canoe. Godzinowe trasy wahają się od 2 godzin dla mniej zaawansowanych kajakarzy, do 7 godzin dla chcących spędzić na wodzie większą ilość czasu.

4 uwagi do wpisu “Spływy kajakowe po Wdzie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s