Sporty wodne na Śląsku

Z czego słynie Śląsk? Z kopalni, z gwary śląskiej i Aglomeracji Górnośląskiej. Czy może się kojarzyć z uprawianiem sportów wodnych? Okazuje się, że w tej kwestii region ten ma wiele do zaoferowania zarówno mieszkańcom jak i turystom. W Dąbrowie Górniczej dobrą opinią cieszy się centrum sportów hydro-odrzutowych Fly-Board.pl. Flyboard jest nową dyscypliną, której fenomen polega na tym, że przy pomocy specjalnej dyszy unosimy się nad wodą.

Nie jest to jednak tania forma rozrywki. W Gliwicach możliwość uprawiania sportów wodnych umożliwia ośrodek wypoczynkowy w Czechowicach. Dzięki otwartemu kąpielisku możemy korzystać z plaży i czerpać co najlepsze z promieni słonecznych. Można także aktywnie spędzić czas wypożyczając sprzęt wodny: kajaki, łódki czy rowery wodne i korzystać z całej wielkości zbiornika wodnego.

W Kaletach mieści się natomiast Zalew Zielony, który umożliwia uprawianie sportów jak pływanie kajakiem czy rowerem wodnym. Także w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów znajdziemy przystań wraz z wypożyczalnią sprzętu, gdzie tanio wypożyczymy kajaki, łodzie i rowery wodne.

4 uwagi do wpisu “Sporty wodne na Śląsku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s