Wrocławskie porty wodne

Odra to jedna z największych polskich rzek, ale także niewątpliwie chluba miasta Wrocław. Pozwala ona osobom aktywnym uprawiać sporty wodne także na terenach miejskich. Podobnie jak Bydgoszcz poprzez położenie Kanału Bydgoskiego nazywana jest Bydgoską Wenecją, tak Wrocław na swoim terenie ma duży zbiornik wodny w postaci rzeki Odry.

Okazuje się, że Odra jest coraz lepiej zagospodarowana w celach rekreacyjnych. Powstaje coraz więcej przystani oraz miejsc, w których można spędzić czas na łonie natury poprzez pływanie kajakami, łódkami czy rowerami wodnymi. Jest to wspaniała alternatywa dla tych, którzy zamiast spacerów bulwarami wybierają aktywność na wodzie, ale także dla turystów, którzy mogą skorzystać z możliwości uprawiania turystyki wodnej, decydując się na spływy kajakowe.

W pobliżu przystani możemy skorzystać z usług wypożyczalni sprzętów: kajaków, łódek czy rowerków wodnych. Jest to stosunkowo tania forma spędzenia czasu, a to sprawia, że praktycznie każdy może sobie pozwolić na tak przyjemne spędzenie czasu. Najpopularniejszymi wrocławskimi przystaniami są: Przystań Gondola oraz Przystań Zwierzyniecka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s