Kajaki – dobrodziejstwo dla ciała i duszy

Na dużych zbiornikach wodnych, rzekach i jeziorach coraz częściej widzi się osoby w różnym wieku pływające kajakami. To świetny sport, który nie wymaga przygotowanie od małego. Na spływy kajakowe może się wybrać każdy nie zależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Wiele możliwych tras pozwala na wybranie czegoś odpowiedniego dla naszej formy. Kajaki to przede wszystkim świetna zabawa, również dla całej rodziny. Pozwala w sposób aktywny spędzić czas. Można wybrać się na zorganizowane spływy, które mogą być całodniowe lub trwać kilka dni. Można także wypożyczyć sprzęt na własną rękę i wyruszyć w podróż. Także dobrze wie, że obcowanie z wodą potrafi bardzo dobrze wyciszyć i zrelaksować. I chociaż wiele mięśni ciężko pracuje, jest to idealny sposób na oderwanie od codziennego tempa życia.

Kajaki Piaśnica 13.jpgOczywiście trzeba wspomnieć o tym, że ta dyscyplina sportu wpływa na poprawę koordynacji ruchowej, zachowania równowagi a także na poprawę wytrzymałości. Mięśnie kończyn górnych, pleców i brzucha pracują bardzo intensywnie, zapewniając nam przy okazji rozrywki także dobrą formę i szczupłą sylwetkę. Początki w każdym sporcie bywają trudne, dlatego na początek warto wybrać krótszą trasę, po raczej spokojniejszych wodach, niż porywać się na rwące potoki. Zmęczenie mięśni na pewno da się nam we znaki, ale jest to pozytywny rodzaj zmęczenia. Nie powinniśmy mieć żadnego problemy ze znalezieniem idealnego miejsca na spływ kajakowy czy z dostępem do sprzętu.

Organizatorzy takich wypraw na Kajaki zajmują się kompleksową organizacją trasy, sprzętu a nawet noclegu czy wspólnego biesiadowania czy ognisku. Choć mogłoby się wydawać, że jest wprost przeciwnie, nie jest to droga rozrywka. Jednodniowa zabawa, która obejmuje udostępnienie sprzętu, kilkugodzinny spływ pod okiem specjalisty oraz transport busem w miejsce początkowe to koszt ok. 80 zł. Ci, którzy pływają dużo i często mogą pomyśleć o zakupie własnego sprzętu, cena to od tysiąca do kilku tysięcy złotych. Jest to jednak inwestycja, która dość szybko się zwróci.

2 uwagi do wpisu “Kajaki – dobrodziejstwo dla ciała i duszy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s