Dla kogo spływy kajakowe?

Istnieje wiele dziedzin sportu, których uprawianie wymaga dużych nakładów finansowych oraz wielu godzin poświęconych na wyczerpujących treningach. Jeśli jednak marzy nam się dyscyplina, którą możemy zacząć niezależnie od wieku, a przy tym będzie atrakcyjna, warto pomyśleć o kajakach.

Z roku na rok spływy kajakowe cieszą się coraz większą popularnością i przyciągają coraz to nowych fanów. Żeby zacząć tak na prawdę potrzebujemy tylko chęci i chwili czasu, żeby znaleźć jakieś miejsce w okolicy gdzie możne kajak wypożyczyć. Zacznijmy od krótszych i łagodniejszych tras, żeby wkrótce pokonywać rwące rzeki i potoki.

Kajaki Dębki 13.jpgNiezależnie od wieku i stanu kondycji, każdy znajdzie dla siebie jakąś trasę, która na początek w pełni go zadowoli. Możemy wypożyczyć sprzęt na własną rękę lub też wziąć udział w zorganizowanym spływie kajakowym. To także świetna okazja na poznanie wielu ciekawych osób i nawiązanie znajomości na lata. Sport ten działa świetnie zarówno na umysł jak i na ciało. Nie trzeba się specjalnie rozwodzić na kojącym wpływie wody, gdzie można się prawdziwie wyciszyć i zrelaksować. Jeśli chodzi natomiast do dobrodziejstwa dla ciała, kajakarstwo absorbuje wiele grup mięśni, w tym przede wszystkim tych kończyn górnych, pleców i brzucha.

Możemy poprawić nie tylko naszą wytrzymałość i ogólną kondycję, ale także polepszyć koordynację ruchową i równowagę. W pobliżu każdego miasta z dostępem do rzek czy jezior z łatwością znajdziemy jakąś trasę czy to na początek czy dla bardziej zaawansowanych. Warto także poczytać na forach internetowych gdzie warto się wybrać, żeby nacieszyć oczy bogactwem przyrody, a gdzie są najlepsze trasy na kajaki, dla tych którzy oczekując mocniejszych wrażeń. Wbrew pozorom nie jest to drogi sport, koszty całodniowej wyprawy to ok. 80 złotych. Nie trzeba też kupować specjalnego ubrania czy obuwia.

Wystarczy wypożyczyć kajak, obowiązkowo zabrać ze sobą dobry humor i chęć przeżycia przygody i nie pozostaje nic, jak szaleć na polskich wodach. Warto zabrać ze sobą rodzinę czy znajomych, będzie co wspominać podczas wspólnych spotkań.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s