Niebywałe emocje na spływach kajakowych

Emocje, szybsze bicie serca, adrenalina. Czegoś takiego doświadczymy, jeśli wybierzemy się na spływy kajakowe, które są połączone z atrakcją nurkowania. Gdybyśmy nie skorzystali jeszcze z takich sportów wodnych, to jak najszybciej powinniśmy to zmienić, a wiele na tym skorzystamy.

Po pierwsze nasz organizm oczekuje aktywności fizycznej. Dzięki niej czujemy się zdrowsi i lepiej przygotowani do życia. Kajaki to jedna z możliwości uprawiania sportu, połączona z turystyką, więc od razu otrzymujemy 2 w 1.

Po drugie spływy kajakowe zabierają nas w świat fauny i flory. Tym samym odpoczywamy nad wodą, zwiedzamy, a ma to pozytywne odzwierciedlenie na nasze emocje i samopoczucie. Już wiele osób przekonało się o tym, że taki aktywny wypoczynek na zewnątrz przyczynił się do poprawienia ich nastroju.

kajaki dębki, kajaki piaśnica, spływy kajakowe.jpg

Po trzecie kajaki łączymy z nurkowaniem i wtedy ta forma wypoczynku jest dla jeszcze bardziej atrakcyjna. Poza spływem sprowadzającym nas do samego morza. Czy wyobrażasz sobie, gdy wpływasz kajakiem do rozpiętrzonego morza? Wspaniałe uwieńczenie spływu. A pomyśl jeszcze o tym, że podczas nurkowania widzisz piękne ryby i rośliny, które wprawiają Cię w zachwyt.

Takie wspaniałe chwile będziesz mógł później zapamiętać i opowiedzieć swoim najbliższym. Na pewno ich również zachęcisz do tego, aby w najbliższym czasie wybrali się na kajaki. Możliwe, że wspólnie zdecydujecie się na ten krok. Nie oznacza to przecież, że wybierając się ponownie na kajaki, wszystko jest już takie same i nudne. Wręcz przeciwnie, możesz wybrać inną porę roku, dnia, a dzięki temu poznasz spływ z całkowicie innej strony. Możliwe, że podczas spływu pojawi się piękny wschód słońca bądź jego zachód. A innym razem słońca w pełni. Ty wybierasz porę dnia i roku!

Czy i ty tak postrzegasz spływy kajakowe? 🙂

6 uwag do wpisu “Niebywałe emocje na spływach kajakowych

  1. Z małżonkiem co jakoś czas organizujemy sobie spływy kajakowe, głównie na Wkrze, do której mamy najbliżej. I choć dobrze się bawimy, to zazwyczaj spływy kończą się jakąś kłótnią, bo zdarza się, że każde z nas chce płynąć inaczej, szybciej, wolniej, inna odnogą itd.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s