Kiedy wybrać się na kajaki?

Mogłoby wydawać się, że najlepszy dzień na spływy kajakowe to lato? Ale czy faktycznie? Przecież w okresie letnim często spotykamy się z dużymi upałami. A nie chcielibyśmy przecież, aby podczas spływu skupiać się tylko na żarzę płynącym ze słońca, który coraz bardziej oddziałuje na naszą skórę. W tym celu warto wyszukać o wiele lepszy termin na taką atrakcję turystyczną.

Majówka

Ocenia się, że majówka jest jednym z najlepszych okresów, kiedy warto wybrać się na kajaki. Tak wypowiadają się sami organizatorzy spływów, którzy posiadają największe doświadczenie. Również Ci, którzy zdecydowali się kilka razy na spływ, to mogli zauważyć, że słoneczna pogoda, ale z temperaturą od 20-23 stopni jest najlepszym rozwiązaniem na kajaki.

Końcówka sierpnia

Prawie po zakończonych wakacjach również warto wybrać się na spływ kajakowy. Wtedy temperatura również jest bardziej znośna.

Lato?

Czy w lipcu można wybrać się na spływ? Oczywiście, że tak, ale tutaj również warto dokładnie prześledzić prognozę pogody i wybrać się wtedy, gdy temperatura jest umiarkowana. Będziemy mieli wtedy pewność, że taki wypoczynek okaże się dla nas przyjemny, a zarazem bezpieczny.

Zaplanowaliśmy, a pada

kajakarstwo polska, kajaki dębki i piaśnica, spływy kajakowe dębki i piaśnica, spływy kajakowe reda, kajaki reda, kajaki pomorze pomorskie, spływy kajakowe pomorze pomors.jpg

Zdarza się, że w terminie naszego spływu kajakowego pogoda diametralnie się zmieniła, pojawiły się chmury i zaczyna padać. Czy warto wtedy zdecydować się na kajaki? Oczywiście, że tak, również wtedy okażą się dla nas miłą przygodą. W okresie letnim taki deszczyk będzie bardzo ożywczy, szczególnie jeśli temperatura będzie dość wysoka. Warto zaznaczyć, że taka deszczowa pogoda w lato zawsze może się zmienić w przeciągu kilku godzin. Już wielu uczestników spływu się o tym przekonało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s