Odchudzajmy się z głową – pomocą sport i turystyka

Świat mody potrafi być drastyczny dla wielu młodych dziewczyn. Pomimo często niewielkiej wagi i tak zmuszane są do gubienia kilogramów, które ciężko nazwać dodatkowymi. Ale poprzez odpowiednie działania, dietę i sport (spływy kajakowe), można im skutecznie zaradzić.

Każda kobieta dąży do doskonałości i nawet nie mając chorobliwej nadwagi to i tak będziemy w lustrze widziały kilka kilogramów za dużo. Niezmiernie ciężko jest wyznaczyć sobie zdrową granicę, by w tym całym mechanizmie nie popaść w anoreksję czy bulimie. Dlatego tak dużo mówi się tutaj w aspekcie psychologicznym. Jeśli faktycznie mamy nadwagę czy jesteśmy zbytnio otyli odchudzanie z głową to podstawa naszego sukcesu. Często chcemy zgubić zbędne kilogramy w dosłownie miesiąc, bo potem mamy wesele koleżanki czy zaczynają się wakacje, a my jak wyglądamy? Owszem, będą osoby, które w tym krótkim czasie schudną. Ale efekty nie będą długotrwałe, a potem możemy spodziewać się efektów ubocznych. To oczywiście efekt jo-jo, jeszcze szybsze przybieranie na wadze czy w końcu problemu zdrowotne. Na czym zatem polega odchudzanie z głową? Głównie na tym, aby pojąć, że dieta to długotrwały proces, który zmienia nasze nawyki żywieniowe.

Dieta i sport (np. kajaki) dopasowany do nas

Kajaki Debki, kajaki piaśnica, spływy kajakowe dębki, spływy kajakowe piaśnica, jezioro żarnowieckie, kajaki reda, kajaki wejherowo

Nie może być to dieta z Internetu, bo taka akurat nam się podobała. Każdy z nas jest inny, inaczej reaguje na wysiłek i produkty spożywcze. Mając już odpowiednio zbilansowaną dietę możemy wytrwać w niej nawet do końca życia. Oczywiście nikt nie mówi, że będzie łatwo. Początki zawsze są trudne, a wszystko siedzi w naszej głowie. Jeśli odpowiednio będziemy ze sobą pracować to możemy zajść naprawdę daleko. Poza tym zauważymy, że sałatki są naprawdę pyszne i bardzo sycące. Zauważymy, że będąc na diecie nie zawsze będziemy musieli zrezygnować ze wszystkiego co lubiliśmy dotychczas.

Również aktywność fizyczna może być wciągająca. Nie musimy wybierać biegania skoro go nie lubimy. Być może lepszy będzie nordic walking? Możemy przecież jeszcze wybrać jazdę na rowerze czy pływanie bądź na spływy kajakowe. Opcji jest wiele. Warto zrobić sobie taki chociażby miesięczny test. Zauważymy po nim, że o wiele lepiej się czujemy i mamy więcej chęci do życia.

12 uwag do wpisu “Odchudzajmy się z głową – pomocą sport i turystyka

  1. Kajaki, to to, na co Matka-kura i jej kurza rodzina zdecydowała się jakiś czas temu.  I była to dobra decyzja. Teraz, można by rzec, nałogowo już kurza rodzina spływa. To tu, to tam. Bardziej jednak tu, niż tam. Bowiem póki co rzekę Krutynię opływa, podziwiając jej urocze otoczenie przyrodnicze.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s