Zabawy w wodzie – spływy kajakowe

Woda sprzyja aktywności ruchowej osób w każdym wieku, a dzieje się tak za sprawą jej wyporności. Chodzi tu o to, że ciało unoszące się w wodzie jest jakby lżejsze, a przez to nawet niepozornie delikatne ruchy rękami i nogami sprawiają, że można zyskać więcej niż wykonując je na powierzchni ziemi. Z tego powodu osoby, mające problemy zdrowotne, to znaczy ograniczenia ruchowe kierowane są na rehabilitację w wodzie, żeby wzmocnić swoje mięśnie, a także móc poprawiać kondycję.

Pływanie

Latem dobrze jest pływać na świeżym powietrzu, korzystając ze znanego sobie dobrze zbiornika wodnego. Istotną rolę odgrywa znajomość terenu, jego dna, a także niebezpieczeństw, gdyż nurty wodne bywają trudne do opanowania. Osoby lubiące pływać powinny także pracować nas swoją kondycją, bo tylko osoby sprawne fizycznie są w stanie odpowiednio cieszyć się z takiego sportu, albo hobby. Z drugiej strony, samo pływanie takiej kondycji przysparza, więc warto pływać, jak tylko jest ku temu okazja.

Pływanie łodzią (kajakiem do morza)

kajaki-debki-kajaki-reda-kajaki-wejherowo-kajakiem-do-morza

Pływanie na łodzi, to już nieco inny rodzaj, ale ma na celu także pewnego rodzaju sposób na ruch, bo jak wiadomo na wodzie wymagane są dodatkowe umiejętności. Tam panują odmienne niż na lądzie warunki, o czym wiedzą doskonale osoby wybierające się regularnie na spływy kajakowe.

Atrakcje turystyczne

To niezła gratka dla osób planujących zwiedzanie naszego pięknego kraju, bo nie tylko można zwiedzać go na piechotę, albo rowerem. Nie tylko samochodem można jeździć po wielu atrakcyjnych miejscowościach, ale także kajaki mogą stanowić nie lada wyzwanie dla miłośników wody oraz przygód w plenerze. Przyrodę można podziwiać z bliska, czując się jednocześnie jej integralną częścią. Szum wody, kolory zieleni, kwitnące kwiaty na łąkach, a także śpiewające wiosną ptaki, to tylko część atrakcji, które czekają na kajakarzy w każdym sezonie. Zimą kiedy woda nie jest jeszcze zamarznięta, także jest ładnie, ale wtedy trzeba być nieco bardziej ostrożnym, żeby się nie przeziębić, ani nie wpaść do wody, bo jest to o wiele bardziej niebezpieczne, niż w sezonie.

4 uwagi do wpisu “Zabawy w wodzie – spływy kajakowe

  1. Świetna sprawa. Chciałbym wybrać się na Kaszuby i spróbować. Trochę jest to dla mnie wyzwanie, taki spływ kajakowy, gdyż słabo pływam. Muszę mieć chyba słabą kondycję ponieważ w wodzie mączę się niesamowicie szybko. Zupełnie inaczej jest gdy biegam. Trzeba jednak mierzyć się ze swoimi słabościami 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s